MMBTH10Q-7-F
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MMBTH10Q-7-F
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar RF Transistors
Current - Collector (Ic) (Max) : 50mA
Product Status : Active
Transistor Type : NPN
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Transition : 650MHz
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : Automotive, AEC-Q101
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 25V
Supplier Device Package : SOT-23-3
Mfr : Diodes Incorporated
Noise Figure (dB Typ @ f) : -
Power - Max : 310mW
Gain : -
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 60 @ 4mA, 10V
Base Product Number : MMBTH10
Description : RF TRANSISTOR SOT23
Contact Now
RF Transistor NPN 25V 50mA 650MHz 310mW Surface Mount SOT-23-3