IRG5U150HF06A
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
IRG5U150HF06A
Part Status : Obsolete
Product Category : IGBT Modules
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600V
Current - Collector Cutoff (Max) : 1mA
NTC Thermistor : No
Minimum Quantity : 20
Supplier Device Package : POWIR® 34
Package / Case : POWIR® 34 Module
IGBT Type : -
Current - Collector (Ic) (Max) : 200A
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 8.5nF @ 25V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.9V @ 15V, 150A
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Configuration : Half Bridge
Input : Standard
Mounting Type : Chassis Mount
Series : -
Power - Max : 660W
Manufacturer : Infineon Technologies
Description : MOD IGBT 600V 150A POWIR 34