LM3502ITL-35/NOPB
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LM3502ITL-35/NOPB
Product Category : LED Lighting Drivers
Type : DC DC Regulator
Voltage - Supply (Min) : 2.5V
Internal Switch(s) : Yes
Mounting Type : Surface Mount
Manufacturer : Texas instruments
Voltage - Supply (Max) : 5.5V
Minimum Quantity : 250
Voltage - Output : 35V
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output / Channel : 750mA (Switch)
Topology : Step-Up (Boost)
Supplier Device Package : 10-TµSMD (1.9x2.07)
Part Status : Obsolete
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Outputs : 2
Frequency : 1MHz